Loading...

Centrum Diagnostyki Laboratoryjnej - Doctor's Area
  • --SELECT--
  •    Polski
  •    English

Szybki test diagnostyczny antygen SARS-CoV-2

 04.11.2020

Szybki test diagnostyczny in vitro do jakościowego wykrywania antygenu SARS-CoV-2 dostępny w CDLZ dniem 5 Listopada Centrum Diagnostyki Laboratoryjnej wprowadza do oferty badanie Covid-19 Antygen – Szybki Test Diagnostyczny in vitro do jakościowego wykrywania antygenu SARS-CoV-2.

Obecnie badanie będzie można wykonać w Siedzibie Laboratorium Przy ul. Jaracza 85 oraz Niemcewicza 19.

Od dnia 9 Listopada Testy będą sukcesywnie dostarczane do pozostałych lokalizacji Centrum Diagnostyki Laboratoryjnej na terminie całego Kraju. Prosimy śledzić naszą stronę internetową www.cdl.pl, oraz Fanpage na Facebooku.

Obok Znanego dotychczas Testu RT-PCR jest to jedyny rekomendowany przez WHO test wykrywający zakażenie SARS-CoV-2 (aktywną infekcję COVID-19).

Test dostępny jest we wszystkich laboratoriach Centrum Diagnostyki Laboratoryjnej na terminie Kraju.

Badanie można wykonać odpłatnie bez skierowania w cenie 120,00 zł. Pacjenci ze skierowaniem od lekarza korzystającego z usług laboratorium będą przyjmowani na podstawie skierowania na badania laboratoryjne.

Wynik dostępny będzie tego samego dnia do odbioru za pośrednictwem indywidualnego konta pacjenta w serwisie eLaborat, logowanie z użyciem kodu kreskowego lub wskazanego przy pobraniu adresu e-mail.

 

Przygotowanie do badania:

Pamiętaj, by przed pobraniem być na czczo lub nie spożywać posiłków na trzy godziny przed wizytą w punkcie Jeśli nie jest to możliwe, chwilę przed badaniem możesz przepłukać usta przegotowaną wodą. Zanim diagnosta pobierze wymaz, nie myj zębów, nie stosuj płynów do płukania jamy ustnej, nie pal papierosów, nie żuj gum ani nie stosuj żadnych tabletek na gardło.

Ponadto przed wymazem zachowaj również minimum 2-godzinny odstęp od przyjmowania donosowych środków przeciwdrobnoustrojowych, takich jak krople, maść czy aerozol. Przed pobraniem materiału nie przepłukuj i nie wydmuchuj nosa. Osoby korzystające z protez zębowych powinny je wyjąć.